Super User

Super User

 

IMG 3578

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان صبح امروز بیش از 100 نفر از اعضای انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی کرمان  به منظور شرکت در دوره آموزشی تشکلهای کارگری با تدریس خانم میترا رفیع زاده رئیس اداره ثبت اداره کل سازمانهای کارگری وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در سالن شهید رحمانی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان  گرد هم آمدند .

در ابتدای این جلسه رضا اسماعیلی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اهمیت تلاش قشر کارگر در سال اقتصاد مقاومتی تولید - اشتغال گفت : تولیدات ایرانی باید با تفکر جهانی تولید شوند تا بتوانند در بازارهای جهانی رقابت کنند . وی با بیان اینکه ایران اسلامی هم اکنون در جنگ اقتصادی است گفت نقش کارگران در این بین کلیدی است و تشکلات کارگری می توانند با ایجاد وفاق و هم دلی موجب بهره وری بشتر در محیطهای کار شوند .

وی گفت : این دوره آموزشی که با هدف آشنایی بیش از پیش اعضای انجمن های صنفی کارگری با مقررات ، آیین نامه ها و حدود وظایف و اختیارات شان برنامه ریزی شده است از برگزار کنندگان این جلسه بویژه آقای آرمین مدیر روابط کار این اداره کل قدردانی کرد .

در این جلسه آموزشی خانم میترا رفیع زاده رئیس اداره ثبت اداره کل سازمانهای کارگری وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به تشریح مباحثی از قبیل : مدارک لازم و چگونگی ثبت انجمن ها ، نحوه انتخاب هیئت مؤسس ، هیئت مدیره و بازرسان و روند برگزاری مجامع عمومی عادی و فوق العاده پرداخت .

شایان ذکر است این پنجمین دوره آموزشی ویژه تشکل های کارگری و کارفرمایی در سال 1396 بوده که 4 دوره در شهرستانها و این دوره در مرکز استان برگزار شد .

لازم به یادآوری است انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی طبق ماده 131 قانون کار ، با هدف حفظ حقوق و منافع مشروع و بهبود وضع اقتصادی کارگران و کارفرمایان تشکیل می شود  و هم اکنون بیش از 700 انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی در استان کرمان فعال است .

IMG 3577

 

IMG 3572

 

IMG 3578

 

IMG 3580

 

IMG 3582

 

IMG 3584

 

IMG 3277 Copy

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان درهمايش تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي در قالب تقويت بخش خصوصي ، رضا اسماعیلی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه ؛ ضرورت رشد و شکوفائی اقتصاد کشور  اقتصاد مردمی است گفت : مقام معظم رهبری در بیانات خود بر محوری بودن اقتصاد بر پایه مردم و حضور آنان تاکید دارند و در اقتصاد مقاومتی باید بر مبنای ظرفیت ، استعداد ، منابع اقتصادی و انسانی خودمان تکیه کنیم.
وی بهترین راهنمای ورود مردم به بخش اقتصاد را ترویج باور اقتصاد مردمی عنوان نمود و تصریح کرد: بخش تعاونی یک الگوی موفق است و تمام کشورهای توسعه یافته جهان از این مدل اقتصادی استفاده کرده اند و ما نیز برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به سمت تشکیل تعاونی ها و کسب و کارهای خرد و کوچک برویم.
اسماعیلی یکی از دغدغه های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را توسعه کسب و کارهای کوچک در قالب تعاونی ها و بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط عنوان کرد و گفت: اگر تعاونی ها را فعال نمائیم نه تنها مشکل بیکاری و اشتغال حل می شود بلکه سبب افزایش تولید و ثروت برای مردم نیز خواهد شد.
وی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی را تحول در فرهنگ کار و مشارکت جمعی عنوان کرد و حمایت از کارآفرینان و ایجاد تعاونی ها را بستری برای حضور مردم در چرخه اقتصادی دانست.

 

 

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان کرمان نیز در همايش تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي در قالب تقويت بخش خصوصي نقش و جايگاه بخش خصوصي را در برنامه ريزي و توسعه اقتصادي استان و توليد ارزش افزوده بسيار مهم دانست.

دكتر جعفر رودري  افزود: كل توليد ناخالص داخلي استان در سال ۹۶ حدود ۵۹۷ هزار ميليارد تومان و كل اشتغال استان در سال۹۵، ۹۱۵ هزار و ۷۵ نفر بوده است كه از اين تعداد ۹.۳ درصد در بخش دولتي و عمومي و ۹۰.۷ درصد در بخش غير دولتي و خصوصي مشغول به كار هستند كه اين نشانگر اهميت و جايگاه بخش خصوصي در توسعه و اشتغال مي باشد.

وي با تاكيد بر رويكردهاي مهم اقتصاد مقاومتي گفت: مهمترين رويكردهاي اقتصاد مقاومتي درون زايي اقتصاد، برون گرايي  اقتصاد، عدالت بنياني و توسعه عدالت اجتماعي، مردمي كردن اقتصاد و دانش بنياني اقتصاد مي باشد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان برخي از مسائل و مشكلات و آسيب هاي مبتلا به اقتصاد استان را برشمرد و تاكيد كرد: وابستگي به منابع طبيعي و سهم بالاي اقتصاد استان در بخش كشاورزي ، عدم تعادل جغرافيايي، سيطره تفكر دولتي، پراكندگي مراكز قدرت اقتصادي،سياسي و ... ، برونزايي اقتصاد استان، عدم مشاركت مردم در برنامه هاي توسعه اقتصادي و بهره وري پايين از مشكلات اقتصاد استان مي باشد.

وي در ادامه نرخ رشد پيش بيني شده در برنامه ششم استان را هشت و نيم درصد اعلام و گفت: سرمايه گذاري مورد نياز براي تحقق اين نرخ رشد سالانه ۲۴ و نيم هزار ميليارد تومان بوده كه  بخش هاي مختلف اين سرمايه‌گذاري كاملاً مشخص گرديده است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي افزود: نقش پيمانكاران و مشاوران در توليد و ارزش افزوده استان بسيار داراي اهميت بوده كه در بخش ساختمان در مجموع  ۵.۵ درصد از كل اقتصاد استان را شامل مي شود و از طريق نظام مهندسي و جامعه پيمانكاري تحقق مي يابد همچنين نقش پيمانكاران در ايجاد اشتغال استان به صورت مستقيم حدود  ۲۵ هزار نفر و غير مستقيم حدود 100 هزار نفر برآورد مي‌شود كه مربوط به حدود 505 شركت پيمانكاري فعال از شركتهاي پيمانكاري داراي صلاحيت مي باشد .

دكتر رودري برنامه هاي اقتصاد مقاومتي كه تاثير گذار بر طرحهاي عمراني با رويكرد تقويت بخش خصوصي و نظام فني اجرايي مي‌باشد را برشمرد و گفت: يكي از مهمترين برنامه هاي اقتصاد مقاومتي، مردمي كردن اقتصاد و تقويت بخش خصوصي مي باشد كه از موارد مهم اين برنامه واگذاري پروژه هاي عمراني به بخش خصوصي در جهت اقتصاد مقاومتي، استفاده از پيمانكاران بومي، تقويت جايگاه واقعي پيمانكاران و مشاوران و استفاده از ظرفيت برنامه ششم است.

وي در ادامه تصريح كرد: از ديگر برنامه‌هاي بسيار مهم اقتصاد مقاومتي ارتقاء بهره وري در بخش هاي مختلف مي باشد كه از جمله مي توان به  اولويت بندي مناسب پروژه هاي عمراني-افزايش كيفيت اجراي پروژه ها و نظارت بر پايش اجراي آنها، استاندارد سازي مصالح مانند بتن (رتبه بندي ۲۲ واحد توليدي بتن آماده)، ارتقاي كيفيت آسفالت، نظارت و كنترل عملكرد آزمايشگاه هاي كنترل كيفيت مصالح و عمليات ساختماني و راهسازي، توانمندسازي عوامل اجرايي از طريق برگزاري دوره هاي آموزشي، نظارت فراگير بيش از ۱۳۰۰ پروژه عمراني و تهيه گزارش نظارتي مربوطه و انعكاس گزارش‌هاي نظارتي به دستگاه‌هاي اجرايي مربوطه اشاره نمود.

دكتر رودري درون زايي اقتصادي و افزايش توان توليدي استان را از ديگر برنامه‌هاي بسيار مهم اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: مواردي كه براي اين امر مهم در استان انجام شده است رفع موانع مالياتي، بيمه اي، قوانين مزاحم، بروكراسي اداري و غيره مي باشد و پيشنهاد اصلاح قوانين و مقررات مربوط به امور مالياتي و بيمه به مجمع نمايندگان استان با توجه به شرايط موجود انجام شده است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي در ادامه گفت: بر اساس گزارش نظارتي 1091 پروژه در سطح استان اجرا گرديده كه از اين ميزان 8 درصد به صورت اماني، 4 درصد به صورت اماني - پيماني و 88 درصد به صورت پيماني مي باشند.

در پايان اين نشست بيانيه همايش كه با همكاري سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و انجمن پيمانكاران و مشاوران تهيه شده بود قرائت و از برخي موسسات و شركت هاي پيمانكاري استان تقدير به عمل آمد.

IMG 3292 Copy

 

IMG 3315 Copy

 

IMG 3335 Copy

 

IMG 3354 Copy

 

IMG 3358 Copy

 

IMG 3380 Copy

 

IMG 3416 Copy

 

IMG 3452 Copy

 

 

 

IMG 3477 Copy

 معاون استاندار کرمان در دوازدهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان :
کم کاری در مسیر توسعه استان را از هیچ فرد و دستگاهی نمی پذیریم

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: دستگاه های اجرایی ملزم هستند همکاری لازم با متقاضیان تسهیلات اشتغال را داشته باشند و در این زمینه هیچگونه کم کاری را قبول نخواهیم کرد.

محمدجواد فدائی  با بیان اینکه مقرر شده همزمان با مراجعه افراد به بانکها برای دریافت تسهیلات اشتغال، بلافاصله بررسی های لازم انجام شده و امکان پرداخت یا پرداخت نشدن تسهیلات به صورت کتبی به متقاضی اعلام شود گفت: وجود سامانه های الکترونیکی نباید مانع کار مردم و مسئولان شود و نباید به بهانه فعال نبودن سامانه، کار نکرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با تاکید بر اینکه تاکنون تنها سه درصد اهداف طرح اشتغال فراگیر استان کرمان در سال جاری محقق شده است گفت: یکی از ایرادات موجود بی تفاوتی و پیگیری نکردن بانکها برای دریافت بقیه سهمیه خود از مرکز در طرح اشتغال فراگیر است.
فدائی خاطرنشان کرد: عادت ما این شده است که کار امروز را به فردا بیاندازیم در حالیکه باید با روش های نوین کارها را در اسرع وقت انجام دهیم.
وی افزود: دستگاه های اجرایی برای پروژه هایی که به بانک ها معرفی می کنند باید کارشناس مسئولی را تعیین کنند تا موانع راه را با استفاده از ابزارهای قانونی رفع کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان بیان کرد: باید جوانان را با ایجاد اشتغال دریابیم زیرا با وجود بیکاری در جامعه، بسیاری از مشکلات و تبعات بعدی ایجاد خواهد شد.
فدائی گفت: امروز ایجاد اشتغال مهمترین کار در حوزه جوانان است و در این رابطه هر یک از ما که مسئولیت پذیرفته ایم، یا باید کار را درست و بموقع انجام دهیم و یا اگر توان انجام کار را نداریم، کنار برویم تا افراد علاقه مند و متخصص مسئولیت بپذیرند.
وی عنوان کرد: باید بررسی و نظارت لازم صورت گیرد تا تسهیلات اشتغالزا در زمینه طرح های مصوب به درستی هزینه و منجر به ایجاد شغل شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان افزود: 550 میلیارد تومان صندوق توسعه ملی به حوزه گردشگری با سود هشت درصد اختصاص داده شده و باید پاسخ داده شود که سهم استان کرمان از این اعتبارات چه میزان بوده است.
فدائی با تاکید بر اینکه بنای ما بر حل مسائل و مشکلات بانک ها و واحدهای تولیدی است، گفت: باید نظارت کنیم تا واحد تولیدی به تولید برسد و درکنار آن با هر نوع انحراف از تسهیلات برخورد جدی و قانونی انجام شود.
** 21 میلیارد و 850 میلیون تومان تسهیلات برای طرح های اشتغالزا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز گفت: بر اساس مصوبه یازدهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان، 21 میلیارد و 850 میلیون تومان تسهیلات برای طرح اشتغالزا با اشتغال 25 نفر و تثبیت شغل 17 نفر تائید شده است.
رضا اسماعیلی بیان کرد: 26 طرح نیز با 153 میلیارد تومان تسهیلات در حال تکمیل پرونده هستند که دستگاه های اجرایی باید در زمینه تسریع در اجرای اقدامات مربوطه نهایت همکاری را داشته باشند.
** ایجاد سه هزار و 293 شغل طی 9 ماهه گذشته
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان نیز گفت: سه هزار و 293 شغل را در 9 ماه امسال محقق کرده ایم که تاپایان سال از اهداف پیش بینی شده جلوتر حرکت خواهیم کرد.
یحیی صادقی افزود: کمیته امداد برای اولین بار در کشور مجوز طرح کارفرمایی داده تا 250 نفر از فرزندان مددجویان به واحدهای تولیدی معرفی شده و به ازای هر فرد 20 میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می شود.

IMG 3464 Copy

 

IMG 3467 Copy

 

IMG 3468 Copy

 

IMG 3478 Copy

 

IMG 3482 Copy

 

IMG 3483 Copy

 

 

 

1 بیش از 90 درصد کارگران و کارکنان شاغل در شهرستان زرند بومی این شهرستان هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، نماینده مردم زرند و کوهبنان و رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی کرمان صبح امروز در دیدار با اقبالی مدیر کل اشتغال اتباع خارجه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و همچنبن اسماعیلی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان  گفت: خوشیختانه بیش از 90 درصد کارگران و کارکنان شاغل در شهرستان زرند بومی این شهرستان هستند .

وی با بیان اینکه هزینه های خدماتی اتباع بیگانه از جمله بخش آموزشی و بهداشت و درمان بر عهده دولت است گفت : ما حس انسان دوستانه را درک میکنیم اما مدت هاست که از جنگ افغانستان می گذرد و باید دستگاه های مربوطه در این بخش ورود کنند تا اتباع خارجه مقیم در ایران به کشور خود برگردند.

وی اظهار کرد: کشور در زمینه ایجاد اشتغال مشکل دارد و اشتغال مهمترین موضوع کشور محسوب می شود .
امیری با بیان اینکه آمار شفاف و دقیقی از اتباع بیگانه در شهرستان زرند وجود ندارد گفت: باید به هر روشی که شده در ابتدا یک آمار دقیق و شفاف در این بخش داشته باشیم.
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه هزینه های خدماتی از جمله بخش آموزشی و درمانی برای اتباع بیگانه و حتی آنهایی که مجاز هستند در نظر گرفته نمی شود و این امر بر اقتصاد شهرستان زرند فشار آورده است.
وی ابراز کرد: هزینه های خدماتی اتباع بیگانه بر ما تحمیل شده است.
وی با بیان اینکه ابتدا خود شهرستان باید برای شفاف سازی آمار و سرانه خدماتی اتباع بیگانه راهکار داشته باشد گفت: اشغال اتباع بیگانه در شهرستان زرند موضوع مهمی است و باید اولویت اشتغال به نیروهای ایرانی‌ و بومی داده شود.

در این دیدار مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون ، کارو رفاه اجتماعی نیز با بیان اینکه  ۵۰ درصد مشاغل رده پایین کشور در اختیار افغان‌ها‌ست گفت:  در دو سال اخیر برای 190 هزار نفر از اتباع کشور افغانستان با نظارت اداره‌های کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان ها، کارت کارگری صادر شده است.

اقبالی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از دو کشور افغانستان و عراق پناهنده دارد که بیشتر پناهندگان عراقی به کشور خود بازگشته‌اند.

وی افزود: بکارگیری اتباع افغانستان در کشور براساس میزان تحصیل آنها بوده که عمده تقاضای کار از سوی این اتباع در حوزه کارگری است. اکنون بکارگیری اتباع کشور افغانستان در ایران در 64 نوع شغل در حوزه کارگری است.

اقبالی ساماندهی بکارگیری اتباع افغانستان در کشور را ضروری دانست و افزود: توجه به این مهم و اقدام عملی باعث خواهد شد تا تهدیدها و مشکلاتی که از این ناحیه با آن مواجه هستیم در آینده با بهره برداری بهینه از این ظرفیت تبدیل به فرصت برای سرمایه گذاری در کشور شود.

 

 

 

2656503

آغاز فرایند ثبت نام برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر در استان کرمان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: نام نویسی رسمی از متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر در استان کرمان همزمان با سراسر کشور از طریق سامانه کارا آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان ؛ رضا اسماعیلی افزود: سامانه کارا  در دسترس قرار گرفته و متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر می‌توانند به نشانیKARA.MCLS.GOV.IR مراجعه و مراحل ثبت نام خود را برای بهره‌مندی از این تسهیلات دنبال کنند.
وی گفت: بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه اشتغال فراگیر درسراسر کشور اختصاص داده که سهم استان کرمان در این مرحله 618 میلیارد تومان است.
اسماعیلی افزود: بر اساس این برنامه و در راستای ایجاد فرصتهای شغلی پایدار، دولت طرحهای اشتغالزای بخشهای خصوصی و تعاونی را که در چارچوب رسته های منتخب برنامه اشتغال فراگیر باشند، در قالب برنامه های مداخله ای اشتغال و اعطای تسهیلات بانکی مورد حمایت قرار می دهد.
وی مؤسسات عامل پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر را شعب بانکهای ملی، سپه، رفاه کارگران، ملت، صادرات، تجارت، توسعه تعاون و کشاورزی اعلام کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان همچنین گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اختصاص 1.5 میلیارد دلار تسهیلات حمایتی برای رونق اشتغال در روستاهای کشور و ابلاغ آن از سوی دولت به استان ها، سهم استان کرمان از این تسهیلات 196 میلیارد تومان است .
اسماعیلی افزود: فرایند پرداخت این تسهیلات توسط بانک های توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید، پست بانک و بانک کشاورزی سراسر استان آغاز می شود.
وی تصریح کرد: سود این تسهیلات  با نرخ 4 درصد برای مناطق روستایی و عشایری مرزی، با  نرخ 6 درصد برای مناطق روستایی و عشایری غیر مرزی و نرخ 10 درصد برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت تعیین شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در عین حال با اشاره به اجرای طرح کارورزی، گفت: طرح کارورزی دانش آموختگان از تیرماه امسال همزمان با سراسر کشور آغاز شده که اجرای آن رونق بیشتر اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را موجب می شود .
اسماعیلی افزود: فارغ التحصیلان و کسانی که دوره کارورزی را بگذارنند ضمن اینکه مهارت لازم برای ورود به بازار کار را به دست می‌آورند، از کمک هزینه آموزشی بهرمند خواهند شد و تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی نیز قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه در طرح کارورزی، افراد تحصیلکرده و جویای کار با حضور در دوره‌های آموزش مهارتی با محیط واقعی کسب و کار آشنا می‌شوند گفت : همه فارغ التحصیلان جویای کار با ثبت نام در  این طرح،  مشمول بیمه حوادث شده و یک سوم حداقل دستمزد به آنها پرداخت می‌شود.
اسماعیلی با اعلام اینکه  طول دوره کارورزی شش تا نه ماه است گفت : بر این اساس فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار و بنگاههای اقتصادی پذیرنده افراد کارورز می‌توانند با مراجعه به سامانه https://karvarzi.mcls.gov.ir مراحل ثبت نام خود را دنبال کنند.

 

 

 

13930514202440223358754


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، رضا اسماعیلی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان  با حضور در دفتر سامانه ارتباط با مردم ( سامد ) واقع در معاونت ارتباطات مردمی مدیر کل مدیریت عملکرد ، بازرسی و امور حقوقی استاداری کرمان ، پاسخگوی سؤالات و در خواستهای تلفنی مردم شد . ارتباط با سامد :

از طریق شماره تلفن 111

 

 

 

 

 

IMG 2849

 

IMG 2858

 

IMG 2859

 

IMG 2847

 

 

 

 

 

 

13930514202440223358754


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، رضا اسماعیلی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان  با حضور در دفتر سامانه ارتباط با مردم ( سامد ) واقع در معاونت ارتباطات مردمی مدیر کل مدیریت عملکرد ، بازرسی و امور حقوقی استاداری کرمان ، پاسخگوی سؤالات و در خواستهای تلفنی مردم شد . ارتباط با سامد :

از طریق شماره تلفن 111

 

 

 

 

 

IMG 2849

 

IMG 2858

 

IMG 2859

 

IMG 2847

 

 

 

 

 

 

b7642f1bd215900a72041729dbea5a5f XL

بیانیه جامعه کار، تولید و تعاون استان کرمان به مناسبت حماسه نهم دی ماه


بسمه تعالی
اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

مقام معظم رهبری :
"راهپیمایی نهم دی تجلی قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب است ."بی شک ، حماسه جاوید ملت غیور ایران اسلامی در دفاع از ارزشهای والای شهدا و  پیروی از ولایت ؛ تمام امید دشمنان اسلام را به یأسی بزرگ تبدیل کرد . آفرین بر این حضور و آفرین بر این بصیرت .
تحلیل این حماسه پر شور نشان می دهد که ملت شکست ناپذیر ایران زمین ، با فهمی وسیع و دیدگاهی جامع و هوشیارانه به اهداف شوم استکبار جهانی و ایادی دست نشانده آنها پی می برد و همچون سدی استوار خروش نا کام آنها را به سکون یأس تبدیل می کند .

با نگاهی ژرف در تاریخ ایران اسلامی مشاهده می کنیم که شکوه حضور مردم آزاده این سرزمین با قیام سرخ حسینی پیوندی ناگسستنی دارد و مسلم است که ملّت غیور ایران توهین به شعائر دینی و مقدسات ، بویژه عاشورای حسینی را تحمل نکرده و عاملان بوجود آورنده آن را برای همیشه طرد می کنند .

جامعه تعاون ، کار و تولید استان کرمان نیز با گرامیداشت این حضور  جاودانه و گرامیداشت آن اعلام می کند : همچون گذشته در صف اوّل دفاع از ارزشهای والای انقلاب اسلامی ، امام راحل (ره) و شهدا ؛ از منویات رهبر معظم انقلاب پیروی کرده و همراه با دیگر هم وطنان آزاده خویش در برابر استکبار جهانی و فریب خوردگان آن خواهند ایستاد .

( کارکنان اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان  – بسیجیان پایگاه شهید مغفوری – اتاق تعاون -کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار – مجمع نمایندگان کارگر استان و انجمن کاریابیهای غیر دولتی استان کرمان )روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

 

 

صفحه1 از14آدرس: کرمان چهار راه کارگر - اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

تلفن: 3_  32755071(034)    کدپستی: 1457994861

پیوندها

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری رییس جمهور 3
معاون اول رییس جمهور 4

 

گالری