جشن بزرگ فجر آفرینان

معاون وزیر تعاون:
نیازمند گسترش فرهنگ تعاون هستیم/ می‌توان با همکاری قلعه‌گنج‌ها را متحول کرد
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید دل‌ها را به‌ هم نزدیک کرده و فرهنگ تعاون و همکاری را در جامعه گسترش دهیم.به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، سید حمید کلانتری  در جشن فجر آفرینان ویژه جامعه کار ، تولید و تعاون استان کرمان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در نوع خود کم‌نظیر بوده است، اظهار داشت: اگر فردی در سال‌های 53، 54 و حتی 55 اسم امام (ره) را در جایی می‌نوشت و یا عکس ایشان همراهش بود، حکم زندان داشت.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تعاون نمونه‌ای از همکاری و وحدت است، ادامه داد: باید دل‌ها را به هم نزدیک و اختلافات را از میان همدیگر بزداییم و فرهنگ تعاون و همکاری را در جامعه گسترش دهیم.

این مقام مسؤول افزود: همبستگی قوا و سایر ارکان نظام سبب شد تا ایران در صحنه گفت‌وگو و مذاکره بین‌المللی با 6 کشور دنیا مذاکرات را با تلاش مستمر و شبانه‌روزی به پایان برساند.

کلانتری رتبه فضای کسب و کار ایران را در سطح بین‌المللی رتبه 120 دانست و اظهار کرد: از رتبه 152 به رتبه 120 ارتقا پیدا کرده‌ایم.

وی افزود: بروکراسی، امروز و فردا کردن و انجام ندادن وظیفه خود از جمله مواردی است که سبب شده تا در این رتبه‌ها قرار گیریم و به رتبه بالاتر ارتقا پیدا نکنیم.

کلانتری قلعه‌گنج را متأثر از همکاری در راستای توسعه اقتصاد و موارد دیگر دانست و گفت: با یک تدبیر، همت و توجه به مردم اکنون قلعه‌گنج متحول شده است و می‌توانیم قلعه‌گنج‌های متعدد کشور را متحول کنیم.

وی اضافه کرد: احیای تولید و اقتصاد و مبارزه با بیکاری با تدبیر و همکاری قابل تغییر است.

در این مراسم مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: یک‌هزار و 300 شهید از 6 هزار شهید استان کرمان از قشر کار و تولید هستند.

رضا اسماعیلی پیش از ظهر امروز در جشن کارآفرینان برتر استان کرمان اظهار داشت: جامه تعاون، کار و تولید کشور به دستور امام (ره) در مقطعی که لازم بود کارخانه‌ها را تعطیل کرده و به مردم پیوستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بیان کرد: این قشر از مردم علاوه بر کار و تولید در جبهه دفاع مقدس، دوران سازندگی و تحریم‌ها هم حضور چشمگیری داشتند.

وی گفت: جامعه کار و تولید ما مهندسی معکوسی که لازم بود انجام دادند و چرخ اقتصاد را به چرخش در آوردند.

اسماعیلی با بیان اینکه لازم است تا تعاونی‌ها حضور چشمگیری داشته باشند، بیان داشت: یک‌هزار و 300 شهید از 6 هزار شهید استان کرمان از قشر کار و تولید هستند.

وی با اشاره به اینکه با همت استاندار کرمان، استان کرمان به عنوان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور انتخاب شده است، ابراز داشت: اکنون قلعه‌گنج نمونه بارزی از اقتصاد مقاومتی است و اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت کشیدن نیست.

جشن فجر آفرینان به همت کمیته کارگری ستاد گرامیداشت دهه فجر استان کرمان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از قشر کار و کارگر و تولید استان کرمان برگزار شد و در این مراسم از نمایندگان کارگر و قشر خدوم آتش نشان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد .

گزارش تصویری ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 آدرس: کرمان چهار راه کارگر - اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

تلفن: 3_  32755071(034)    کدپستی: 1457994861

پیوندها

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری رییس جمهور 3
معاون اول رییس جمهور 4

 

گالری