بازدید معاون روابط کار و مدیر کل بازرسی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از معدن زغالسنگ آبنیل کرمان

IMG 7414به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان معاون روابط کار و مدیر کل بازرسی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به همراه مدیران و مسؤلان اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان و دیگر مسؤلان جامعه کار و تولید استان  با حضور در معدن زغالسنگ آب نیل کرمان از نزدیک با روند کار این معدن آشنا شدند و به مشکلات کارگران آن رسیدگی نمودند .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان احمد مشیریان معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با حضور در بخش استخراج معدن آب نیل کرمان روحیه کارگری خود را به نمایش گذاشت و کارگری در معدن را از با شرافت ترین شغل ها نامیده و معدنکاری را جهادی عظیم خواند.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حداقلهای حقوق کفاف زندگی کارگران معدن را نمی‌دهد، گفت: با دستور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، گروه معدن تشکیل شد.
احمد مشیریان اظهار‌ داشت: تمام کارگران معادن ذغالسنگ کار بسیار سختی دارند و امروز در بازدید از معادن ذغالسنگ کرمان، این موضوع برای بسیاری از افراد حاضر مشاهده شد.
وی با اشاره به اینکه حتی عبور از معدن برای بسیاری از افراد دور از ذهن و بسیار سخت است گفت: نشستن ذغال در ریه تاثیر زیادی بر ایجاد بیماری دارد و کار کردن در معادن ذغالسنگ بسیار طاقت‌فرساست.
وی با اشاره به اینکه بعد از حادثه‌ای که در معدن ذغالسنگ اتفاق افتاد، با دستور وزیر کارگروه معدن تشکیل شده  است افزود: موارد متعددی برای ایمنی معادن در این کارگروه مطرح شده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با تاکید بر اینکه ۲۰ هزار نفر در مجموع در معادن استان مشغول به کار هستند گفت: پرداخت حقوق کارگران معادن زغال سنگ دو ماه معوقه دارد.
رضا اسماعیلی، با اشاره به وجود 23 معدن زغالسنگ در استان کرمان اظهار داشت: از این تعداد معدن 17 معدن فعال و بقیه به دلیل مسائل و مشکلات امنیتی و یا نداشتن صرفه اقتصادی تعطیل شده است.
وی با اشاره به اینکه نزدیک به 7 هزار نفر در معادن زغال سنگ استان مشغول به کار هستند تصریح کرد: قسمت عمده معیشت مردم شهرستان‌های راور، کوهبنان و زرند از این راه تامین می‌شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با تاکید بر اینکهبیش از  20 هزار نفر در مجموع در معادن استان مشغول به کار هستند گفت: پیگیری جدی‌تر و گسترده‌تر مسایل ایمنی، رفاهی، حقوق و مزایای معادن و کارگران از وظایف اصلی ما است.
وی با اشاره به اینکه در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس مقرر شد تا دهم هر ماه از محل پرداخت پول زغالی که ذوب‌آهن به شرکت زغال سنگ پرداخت می‌کند حقوق کارگران و هزینه لازم جهت تامین تجهیزات لازم برای معادن فراهم شود گفت: در ماه اول این پول پرداخت شد و این ماه هنوز پرداخت نشده است و هم اکنون پرداخت حقوق کارگران دو ماه معوقه دارد.
یادآور می شود معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپس به همراه مدیران و مسؤلان جامعه کار و تولید استان در جلسه هم اندیشی با تشکات کارگری و کارفرمایی استان کرمان در محل سالن اجتماعات تأمین اجتاعی استان شرکت کردند و مسایل و مشکلات این قشر را مورد بررسی قرار داده و راه های افزایش بهره وری نیروی کار را مورد تأکید قرار دادند .

IMG 7303

 

IMG 7317

 

IMG 7318

 

IMG 7389

 

IMG 7408 Copy

 

IMG 7408 Copy

 

IMG 7414

 

IMG 7416 Copy

 

IMG 7417

 

IMG 7426

 

IMG 7433

 

IMG 7455

 

 

 

 

 

 

 

 

 آدرس: کرمان چهار راه کارگر - اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

تلفن: 3_  32755071(034)    کدپستی: 1457994861

پیوندها

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری رییس جمهور 3
معاون اول رییس جمهور 4

 

گالری