دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان

 

IMG 2001 Copyنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در دیدار با مدیران جامعه کار ، تولید و تعاون استان : کار در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عبادت است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، حجت الاسلام و المسلمین علیدادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان امروز در دیدار با مدیران و مسؤلان جامعه کار ، تولید و تعاون استان گفت : کار در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عبادت است و فعالیتهای که در حوزه کاری این وزارت خانه مهم و استراتژیک صورت می گیرد در راستای تعاون ، اشتغال ، ایجاد رفاه عمومی و حمایت از کارگر است که همگی به نوعی عبادت محسوب می شوند .

وی با آرزوی موفقیت برای همه تلاشگران این عرصه در استان گفت : انشاالله در جلسات مربوط به اقشار گوناگون این حوزه حضور پیدا خواهد کرد و از فعالیتهای جامعه هدف وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در راستای توسعه استان حمایت جدی خواهد داشت .

در این جلسه مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز با بیان اینکه سالانه ۳۶ هزار نفر از بیکاران در استان کرمان وارد بازار کار می شود ، از فعالیت ۴۲ هزار کارگاه در استان کرمان خبرداد و گفت: سالانه ۳۶ هزار نفر از بیکاران در استان کرمان وارد بازار کار می شود.
رضا اسماعیلی با اشاره به  فعالیت ده دستگاه تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمان اظهار داشت:  حدود ۵ هزار و ۴۰۰ تعاونی فعال در استان کرمان فعال است. وی با اشاره به اینکه استان کرمان رتبه چهارم را در حوزه تعاونی دارد ؛ گفت: ۴۴۰ هزار بیمه شده در استان کرمان وجود دارد.
 مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه اختلافات کارگران و کارفرمایان  در هیئت های حل اختلاف در سطح استان رسیدگی می شود گفت: سیاست گذاری در حوزه اشتغال در دبیرخانه کارگروه اشتغال انجام می شود.
اسماعیلی از فعالیت ۴۲ هزار کارگاه در استان کرمان خبرداد و  تصریح کرد: سالانه ۳۶ هزار نفر از بیکاران در استان کرمان وارد بازار کار می شود.
وی خاطرنشان کرد: ۷۰ نفر کارآفرین برتر در استان کرمان وجود دارد که بیش از هفت نفر  از آن ها رتبه برتر ملی را به خود اختصاص داده اند.
اسماعیلی خواستار حمایت و حضور نماینده ولی فقیه در مناسبت های وابسته کارگران شد و افزود:  حضور وی سبب دلگرمی کارگران و کارآفرینان می شود.

در این دیدار سید ابراهیم اسلامی رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان کرمان نیز با بیان اینکه هم اکنون 420 نماینده کارگر در استان کرمان فعال هستند گفت : مجمع نمایندگان کارگر استان کرمان رتبه دوم کشوری را در خصوص تعداد نمایندگان کارگر داراست .

وی با قدردانی از مسؤلان استان بویژه استاندار کرمان در پیگیری مشکلات کارگران گفت : این مجمع مهمترین مشکلات کارگران استان را در خصوص مقوله های درمان و پرداخت معوقات را پیگیر است .
کامران صنعتی دبیر کانون کارفرمایان استان کرمان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ۶۲ انجمن صنفی در استان کرمان وجود دارد گفت: در استان کرمان مثلث کار حکم فرما است و هیچ گونه مشکلی وجور ندارد.
حسین شجاعی رئیس کانون بازنشستگان‌استان کرمان افزود : در استان کرمان بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمربگیر است که انجام فعالیت های فرهنگی برای آن ها از جمله اقدامات این کانون است.
وی گفت: ۶۰ درصد از بازنشستگان به دلیل کمی سنوات در طول خدمت کاری خود ، از حقوق پایینی برخوردار هستند که به دنبال همسان سازی آن ها هستیم.
علی اکبر رواقی رییس هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان کرمان نیز در این دیدار  با اشاره به تشکیلات کارگری گفت: ۱۰۰ شورا برای کارگران در استان کرمان تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: جزو استان هایی هستیم که کمترین چالش کارگری در کشور را داریم.

IMG 1957 Copy

 

 

IMG 1988 Copy

 

IMG 1973 Copy

 

IMG 1993 Copy

 

IMG 2001 Copy

 

IMG 2002 Copy

 

IMG 2004 Copy

 

IMG 2005 Copy

 

IMG 2008 Copy

 

IMG 2011 Copy

 

 

 آدرس: کرمان چهار راه کارگر - اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

تلفن: 3_  32755071(034)    کدپستی: 1457994861

پیوندها

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری رییس جمهور 3
معاون اول رییس جمهور 4

 

گالری