مصاحبه مطبوعاتی مدیر کل

IMG 1725 Copy


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد:
صدور 20 هزار کارت کار برای اتباع بیگانه در سال گذشته/ 2 میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت استان در سن کار/11.4 درصد نرخ بیکاری استان
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مطرح کرد: براساس سرشماری سال 95 جمعیت استان کرمان بیش از 3 میلیون و 100 هزار نفر اعلام شد که حدود 2 ملییون و 100 هزار نفر آنها در سن کار می‌باشند، ثابل ذکر است که 11.4 درصد نرخ بیکاری استان کرمان می باشد.

به گزارشروابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، "رضا اسماعیلی" پیش از ظهر امروز 21 آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: براساس سرشماری سال 95 جمعیت استان کرمان بیش از 3 میلیون و 100 هزار نفر اعلام شد که حدود 2 ملییون و 100 هزار نفر آنها در سن کار می‌باشند.

وی از اقدامات صورت گرفته در جهت کاهش بیکاری در استان کرمان سخن به میان آورد و تصریح کرد: براساس سرشماری سال 95 تعداد بیکاران استان کرمان 115 هزار نفر اعلام شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تدوین برنامه دو سالانه اشتغال استان را یکی از اقدامات صورت گرفته در استان دانست و عنوان کرد: برنامه دوسالانه اشتغال براساس عرضه و تقاضای کار تدوین شده است.

وی ادامه داد: سالانه حدود 36 هزار نفر وارد بازار کار استان می‌شوند که باید برای آنها اشتغال ایجاد کنیم، قابل توجه است که براساس برنامه‌ چشم انداز توسعه بایستی سالانه یک درصد از نرخ بیکار استان را کاهش دهیم و در کنار آن نرخ مشارکت استان را افزایش دهیم.

اسماعیلی نرخ بیکاری و نرخ مشارکت را با یکدیگر مرتبط دانست و عنوان کرد: 38 دستگاه استان کرمان اعلام آمادگی برای ایجاد شغل کرده‌اند، ضمن آنکه 35 هزار شغل تا پایان سال ایجاد خواهیم کرد که تا کنون 50 درصد آن تحقق یافته است.

وی مطرح کرد: پروژه‌های اشتغال براساس برنامه‌های اقتصادمقاومتی تدوین شده‌اند، همچنین این برنامه ها براساس برنامه‌های طرح آمایش سرزمین تهیه شده‌اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از اختصاص یک هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال به استان کرمان خبر داد و بیان کرد: 300 میلیارد تومان این اعتبار مربوط به مشاغل خانگی می‌باشد و از این محل می توان 6 هزار شغل ایجاد کرد، 600 میلیارد تومان از این اعتبار مختص بنگاه‌های خرد و کوچک است، همچنین 400 میلیارد تومان آن برای اشتغال روستاها اختصاص یافته است.

وی اعلام کرد: در سال گذشته در استان کرمان 20 هزار کارت برای اتباع بیگانه صادر شده است.

 

مدیر روابط  کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این جلسه بیان کرد: چنانچه اتباع بیگانه بدون کارت کار در جایی کار کنند حقوقی که در قبال صدور این کارت به آنها تعلق می‌گیرد از آن محروم می‌شوند که یکی از آنها بیمه است.

 "هادی آرمین"  گفت: در گذشته برخی از اتباع بیگانه به صورت آواره وارد ایران شده‌اند، لذا این اتباع ساماندهی لازم نشده‌اند که تبعات منفی در برداشت.

وی از آغاز ساماندهی اتباع بیگانه از سال 91 خبر داد و عنوان کرد: پروانه کار اتباع بیگانه از طریق وزارت کار و رفاه اجتماعی صادر می‌شود.

مدیر روابط  کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با تاکید برآنکه در سال جاری صدور کارت‌ کار از طریق اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام می‌شود، ادامه داد: اتباع بیگانه برای دریافت کارت کار بایستی از طریق دفاتر کفالت مجوز گرفته باشند تا بتوانند پروانه کار و کارت کار از اداره کار دریافت کنند، ضمن آنکه دارندگان کارت آمایش در اولویت قرار دارند.

وی بیان کرد: اتباع بیگانه می‌توانند در 7 شهرستان استان کرمان کار کنند که این شهرستان‌ها شامل رفسنجان، سیرجان، بردسیر، زرند، کوهبنان، راور و کرمان می‌باشند.

آرمین بیان کرد: چنانچه اتباع بیگانه بدون کارت کار در جایی کار کنند حقوقی که در قبال صدور این کارت به آنها تعلق می‌گیرد از آن محروم می‌شوند که یکی از آنها بیمه است.

 


مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان هم گفت: صندوق کارآفرینی در این استان طی سال جاری با اعتبار بیش از 200 میلیارد ریال، هزار و 432 شغل پایدار در سامانه رصد ایجاد کرده است.

فرهاد حکیم نیا افزود: کسب و کارهای خرد و کوچک امروز یک مدل موفق در دنیا است و موتور محرکه اقتصاد کشور موجب پویایی و رشد اشتغال می شود.
وی اظهار کرد: باید به اشتغال نگاه علمی، سنجیده و شبکه ای داشته باشیم لذا با پرداخت تسهیلات، به تنهایی اشتغال پایدار بوجود نمی آید.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت: قبل و پس از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با همراهی صاحبان کسب و کار که نیاز به حمایت و همراهی برای تثبیت شغل ها را دارند می توان اشتغال پایدار بوجود آورد.
حکیم نیا عنوان کرد: صندوق کارآفرینی فعالیت های خوبی از جمله حمایت از اقامتگاه های بوم گردی در سراسر استان کرمان بویژه بخش شهداد دارد.
وی گفت: منطقه شهداد در حوزه گردشگری منطقه ای مهم است و با راه اندازی فرودگاه که از اقدامات استاندار کرمان در این منطقه است تبدیل به قطب گردشگری می شود.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان با بیان اینکه خانه های بوم گردی نیز می تواند موجب جذب گردشگر و فروش صنایع دستی منطقه شهداد شود افزود: صندوق کارآفرینی امید 20 واحد خانه بوم گردی را در شهداد مورد حمایت قرار داد و از این طریق 50 شغل ایجاد کرده است.
وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید با اعتبارات اندکی در روستای کمال آباد بردسیر در حوزه تولید و فروش نان خانگی ورود و اشتغالزایی کرده است.
حکیم نیا گفت: این صندوق در شهرستان بردسیر 20 واحد خانگی تولید نان، یک واحد آسیاب و واحدهای فروش در سوپرمارکت های این شهرستان را با اعتبار حداکثر 200 میلیون تومان مورد حمایت قرار داده و تاکید بر شغل پایدار با حداقل سرمایه است.
وی با اشاره به اهمیت بازاریابی و فروش محصولات افزود: صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد بازار دائمی در زمینه کسب و کارهای خرد و کوچک، دوره های آموزشی برگزار می کند و در همایشی یک روزه مدیران فروش را به شبکه معرفی می کنیم تا تجربیات خود را به دیگران منتقل کنند.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان تصریح کرد: اقامتگاه بومگردی نمایشگاه فروش صنایع دستی هر منطقه است و یکی از مشکلات اساسی تولیدات خانگی، بازار فروش و مورد تاکید این صندوق است.
وی با اشاره به اهمیت بازاریابی، فروش و ایجاد بازار دایمی در اشتغال گفت: با توجه به ابتکار استاندار کرمان و زون بندی این استان می توان از ظرفیت 20 بنگاه اقتصادی برای اشتغالزایی بهره برد و با کسب و کار خرد و کوچک، ظرفیت اشتغال را تکمیل کرد.
حکیم نیا افزود: در لاله زار بردسیر در حوزه کارگاه خانگی گلابگیری با شعار هر روستا یک محصول ورود کرده و در کارگروه اشتغال باید بازار ثابت را دنبال کنیم و واحد سرمایه گذاری برای استانداردسازی و بسته بندی می تواند کسب و کارهای کوچک را پایدار کند.
اعتبارات قرض الحسنه صندوق کارآفرینی در استان کرمان در دولت تدبیر و امید، 2 و نیم برابر دولت گذشته شده و پیش از این نیز هفت هزار و 500 فرصت شغلی پایدار در استان کرمان ایجاد کرده است.

IMG 1726 Copy

 

IMG 1729 Copy

 

IMG 1734 Copy

 

IMG 1735 Copy

 

IMG 1736 Copy

 

IMG 1739 Copy

 

IMG 1740 Copy

 

IMG 1745 Copy

 

 

 

 

 آدرس: کرمان چهار راه کارگر - اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

تلفن: 3_  32755071(034)    کدپستی: 1457994861

پیوندها

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری رییس جمهور 3
معاون اول رییس جمهور 4

 

گالری