دهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان

 

ContentImages 66548

هزار و 347 میلیارد تومان اعتبارات امسال اشتغالزایی در استان کرمان ، این اعتبارات ۲ برابر شده است
استاندار کرمان در دهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان با اشاره به اینکه اعتبارات استان کرمان در بحث اشتغال‌زایی حداقل ۲ برابر شده است گفت: تاخیر در بودجه ابلاغی استان‌ها، عدم تامین منابع توسط بانک‌ها و عدم اطلاع‌رسانی طرح‌ها دلایل محقق نشدن کامل اشتغال استان در سال ۹۶ تاکنون است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، علیرضا رزم‌حسینی اظهار داشت: براساس آمار ارائه شده مجموع اعتبارات استان برای ایجاد شغل هزار و 347 میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته حداقل تا دو برابر افزایش پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 40 درصد تعهد شغل استان کرمان انجام شده است گفت: تاخیر در بودجه ابلاغی استان‌ها، عدم تامین منابع توسط بانک‌ها و عدم اطلاع‌رسانی طرح‌ها دلایل محقق نشدن کامل اشتغال استان در سال 96 تاکنون است.
استاندار کرمان با بیان اینکه در زمینه اشتغالزایی و معرفی‌ طرح‌های مربوط به این حوزه باید جریان‌سازی شود افزود: حداقل شبی یک‌ساعت فضای مجازی را رصد می‌کنم اما هیچ اطلاع‌رسانی در رابطه با طرح‌های اشتغال استان انجام نشده است.
وی با اشاره به اینکه در آذرماه هستیم و تا پایان سال چیزی نمانده است خاطر‌نشان کرد: اگر ما بتوانیم اعتبار خودمان را جذب کنیم امکان استفاده از اعتبار سایر استان‌ها نیز وجود دارد.
رزم‌حسینی با بیان اینکه مدیران استان نباید اجازه دهند اعتبار استان برگشت بخورد تاکید کرد: سال گذشته 100 درصد اعتبارات استان جذب شد و امسال نیز باید به‌گونه‌ای عمل شود که هیچ بودجه‌ای برگشت نخورد و مدیران باید بیشتر تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه هیچ ملاحضه‌کاری از سوی دستگاه‌ها در زمینه اشتغال قابل قبول نیست گفت: استفاده از ظرفیت معین‌های اقتصادی استان را در برنامه بگذارید و با آنها در این زمینه جلسات مشترکی برگزار شود.
استاندار کرمان با بیان اینکه در منطقه شهداد معین اقتصادی به‌خوبی کار کرده است افزود: 3 کیلومتر باند خاکی هواپیما در این منطقه ایجاد شده و نخستین هواپیمای 160 نفر چند روز گذشته در شهداد به زمین نشست و در آینده‌ای نزدیک نخستین پرواز داخلی مستقیم کرمان به شهداد با ظرفیت 17 نفر عملیاتی می‌شود.
در این جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز با اشاره به اینکه برنامه دو سالانه اشتغال استان در حال اجرا است گفت: ۳۵ هزار نفر در سال وارد بازار کار استان کرمان می‌شوند.
رضا اسماعیلی صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان کرمان اظهار داشت: از ابتدای امسال حدود 25 جلسه کارگروه اشتغال تشکیل شده و با بیش از 50 دستگاه اجرایی جلسه گذاشته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه 38 دستگاه در استان کرمان تعهد ایجاد شغل کردند گفت: ورودی بازار کار استان کرمان حدود 35 هزار نفر در سال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه برنامه دو سالانه اشتغال استان در حال اجرا است افزود: نرخ بیکاری استان از 11.4 درصد بر اساس این برنامه باید به 10.6 درصد برسد.
وی با بیان اینکه خوداظهاری ایجاد شغل دستگاه‌ها در سال 96 بیش از 34 هزار نفر است خاطرنشان کرد: بر اساس این خوداظهاری دستگاه‌ها بیش از 35 هزار نفر در سال 97 تعهد ایجاد شغل کردند.
اسماعیلی با بیان اینکه سامانه رصد راه‌اندازی شده و دستگاه‌ها میزان اشتغال خود را در سامانه ثبت می‌کنند گفت: سامانه نیز مشکلاتی دارد و به‌دلیل اینکه قطع و وصل می‌شود دستگاه‌ها نتوانستند اطلاعات خود را وارد کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 14 هزار و 600 نفر در سامانه ثبت‌نام شدند و اشتغال آنها قطعی است تصریح کرد: این شغل پایدار است و بیمه تامین اجتماعی نیز آن را تائید می‌کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان اظهارداشت: صنعت، معدن و تجارت خوب عمل کرده و بیش از 4 هزار شغل ایجاد کرده است.

 

ContentImages 66549

 

ContentImages 66550

 

ContentImages 66551

 آدرس: کرمان چهار راه کارگر - اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

تلفن: 3_  32755071(034)    کدپستی: 1457994861

پیوندها

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری رییس جمهور 3
معاون اول رییس جمهور 4

 

گالری