گردهمایی ائمه جماعات واحدهای کارگری و تجلیل از فعالان فرهنگی جامعه کار ، تولید و تعاون استان کرمان

 

IMG 1440

رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان در گردهمایی ائمه جماعات واحدهای کارگری و تجلیل از فعالان فرهنگی جامعه کار ، تولید و تعاون استان کرمان :
فرهنگ‌سازی اقامه نماز در جامعه ضروری است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان حجت الاسلام والمسلمین عرب پور رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان با گرامیداشت هفته وحدت ، امروز در گردهمای ائمه جماعات واحدهای کارگری استان کرمان که در کارخانه سیمان برگزار شد گفت :  فرهنگ‌ سازی اقامه نماز در جامعه و توجه بیش از پیش جامعه کار و تولید استان  به این مهم الهی را ضروری دانست.
حجت‌الاسلام عرب پور، با اشاره به اهمیت اقامه نماز و نقش آن در تأمین آرامش روحی و روانی کارگران، اظهار کرد: فرهنگ‌ سازی اقامه نماز، یکی از وظایف اصلی رابطان فرهنگی واحدهای کاری استان محسوب می شود.
وی با بیان اینکه نماز مهم‌ترین عامل بازدارنده از منکر است که خداوند متعال به بشر عنایت فرموده گفت : زمینه سازی برای اقامه نماز – آماده نمودن محیط کاری برای اقامه نماز – تقویت زیر ساختهای اعتقادی برای نماز – شناسایی عوامل ایجاد سستی در نماز و رفع آنها – برگزاری گفتمانهای نماز و توجه عاملان تروج فرهنگ اقامه نماز جماعت به اخلاق ترویج اقامه نماز ضروری است .  
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این مراسم با بیان اینکه اگر اقامه نماز از روی صفای باطن و حضور قلب باشد، انسان از فکر کردن به گناه و ارتکاب به آن دوری می‌کند گفت : اقامه نماز در واحدهای صنعتی باعث کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش بهره وری می شود .
رضا اسماعیلی گفت: آمار نشان داده است اقامه نماز در واحدهای صنعتی کاهش آسیب های اجتماعی و اختلافات کارگری را در پی داشته است .
وی به حفظ ارزشهای انقلابی و تحمل سختی و دشواریهای متولیان واحدهای صنعتی اشاره کرد و اظهار داشت :استان کرمان با بیش از ۴۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی اعم از کوچک و بزرگ یکی از استانهای مهم در امر تولید ات صنعتی و کشاورزی می باشد  .
وی مجموع جمعیت تحت پوشش واحدهای تولیدی و صنعتی را قریب به ۳۰۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود : از نظر خانوار بخواهیم حساب کنیم نزدیک یک میلیون و دویست هزار جمعیت استان کرمان تحت پوشش این واحدهای تولیدی و کارگری می باشد .
اسماعیلی ترویج نماز در واحدهای تولیدی را مهم عنوان کرد و گفت : به برکت  حضور مسئولین ستاد اقامه نماز، اقدامات خوبی در سال گذشته صورت گرفته است .
وی افزود :حضور مدیران و کارگران درصف اقامه نماز در واحدهای صنعتی در ترویج فرهنگ نماز کمک خواهد کرد .
اسماعیلی با بیان اینکه در دین اسلام وسیره ائمه تاکید زیادی در این زمنیه شده است تصریح کرد :امار نشان داده است اقامه نماز در واحدهای صنعتی  کاهش  آسیب های اجتماعی و  اختلافات کارگری را در پی داشته است .
وی افزود : همچنین هر جا که اقامه نماز بوده است ارتباط با مدیران میانی و کارکنان بخش تولید نزدیک بوده است هم ارتباط معنوی و کاری به افزایش بهره وری کمک شایانی نموده است .
اسماعیلی بیان داشت :امیدواریم بتوانیم با یک رویکرد جدید در این زمینه با ترویج فرهنگ نماز بهره وری هم را افزایش دهیم .
فریدون رحمانی مدیر عامل کارخانه سیمان کرمان نیز ، نماز را مهم‌ترین رکن در هدایت بشر عنوان کرد و افزود: اگر انسان‌ها از این نعمت بزرگ الهی به‌خوبی آگاه شوند و با تفکر در معنای آن به‌خوبی این فریضه معنوی را به‌جای بیاورند خواهند دید که بسیاری از معضلات روحی و روانی آن‌ها برطرف خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه باید قدر و منزلت این فریضه الهی را در جامعه به‌خوبی درک کنیم و با فرهنگ سازی مناسب اجرای این تکلیف الهی را میان اقشار مختلف نهادینه کنیم، گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند؛ روشنی چشم من از نماز است بشر امروز باید بداند این واجب الهی گره بسیاری از مشکلات و معضلات را می‌گشاید.
در این مراسم از مدیر عامل 8 واحد نمونه در زمینه مسایل فرهنگی ( گروه صنایع سیمان کرمان – نیروگاه سیکل ترکیبی باغین – لاستیک بارز – گل گوهر سیرجان – جهاد نصر سیرجان – مس منطقه کرمان – مؤسسه معراج اندیشه سیرجان و مجتمع مس شهید باهنر کرمان ) و همچنین برترینهای دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید استان قدردانی شد .
این مراسم با اجرای برنامه فرهنگی گروه تواشیح تبیان از گل گوهر سیرجان همراه بود  .
 در ابتدای این مراسم علی سلیمانی مدیر اجتماعی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز ضمن گرامیداشت هفته وحدت گزارشی از مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید استان کرمان ارائه نمود .

 

IMG 1400

 

IMG 1397

 

IMG 1393

 

IMG 1385

 

IMG 1375

 

IMG 1409

 

IMG 1415

 

IMG 1431

 

IMG 1444

 

IMG 1448آدرس: کرمان چهار راه کارگر - اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

تلفن: 3_  32755071(034)    کدپستی: 1457994861

پیوندها

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری رییس جمهور 3
معاون اول رییس جمهور 4

 

گالری