مانور پدافند غیر عامل در نیروگاه سیکل ترکیبی باغین

 

IMG 9176 Copy

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان به مناسبت هفته پدافند غیر عامل نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان با حضور مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و مسؤل سازمان بسیج کارگری مانور پدافند غیر عامل را برگزار کرد .

در این مانور انواع تهدیدات و حملات دشمن بویژه حملات سایبری مورد تحلیل و راههای مقابله با آن تشریح شد .

نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان یا نیروگاه سیکل ترکیبی باغین (در کیلومتر ۳ جاده باغین و در کیلومتر ۲۰ جاده کرمان - رفسنجان، شروع عملیات احداث سال ۱۳۷۸ و بهره‌برداری تیر ۱۳۸۰)، یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۱۹۱۲ مگاوات است که شامل ۸ واحد گازی ۱۵۹ مگاواتی و ۴ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی در زمینی به مساحت ۱۲۰ هکتار که ۶۰ هکتار از این مساحت فضای سبزاست.

توربین‌های گازی این نیروگاه مدل V94.2 ساخت شرکت زیمنس آلمان است که شرکت آنسالدوی ایتالیا تحت لیسانس شرکت مذکور آن را به ایران فروخت.

سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن نفت گاز (گازوئیل) است که در مخازن ۲۰ میلیون لیتری ذخیره‌سازی می‌شود. گاز به میزان ۷۰ درصد و گازوئیل به میزان ۳۰ درصد سوخت این نیروگاه را تشکیل می‌دهد. میزان مصرف سوخت گاز و گازوئیل نیروگاه به ازای هر مگاوات تولید انرژی الکتریکی در حالت سیکل باز به ترتیب ۳۳۵ متر مکعب با ۳۳۵ لیتر با ۱۰ درصد تقریب می باشد.

این نیروگاه قابلیت استفاده از سوخت مختلط، کنترل آلاینده‌های زیستی محیطی و استفاده از بویلر مشعل دار را دارا می‌باشد.

در ارزیابی عملکرد نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان در سال ۱۳۸۸ رتبه نخست را در بین نیروگاه‌های کشور بدست آورد و همچنین در سال های مختلف به دلیل کنترل پیک بار مصرف در تابستان رتبه اول و دوم را در کشور کسب کرده‌است.

گزارش تصویری ...

IMG 9189 Copy

 

IMG 9178 Copy

 

IMG 9176 Copy

 

IMG 9172 Copy

 

IMG 9168 Copy

 

IMG 9166 Copy

 

IMG 9162 Copy

 

IMG 9157 Copy

 

IMG 9144 Copy

 

IMG 9140 Copy

 

IMG 9137 Copy

 

IMG 9118 Copy

 

 

 آدرس: کرمان چهار راه کارگر - اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

تلفن: 3_  32755071(034)    کدپستی: 1457994861

پیوندها

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری رییس جمهور 3
معاون اول رییس جمهور 4

 

گالری