جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزرات تعاون ،کار و رفاه اجتماعی


IMG 8823 Copy

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزرات تعاون ،کار و رفاه اجتماعی : وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نقش مهمی در عرصه های مهم حیات اجتماعی و اقتصادی دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان کرمان رضا اسماعیلی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزرات تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در استان کرمان که در مدیریت درمان تامین اجتماعی برگزار شد با بیان اینکه این وزارت خانه حوزه‌های متعددی نظیر خدمات بیمه‌ای، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، آسیب‌های اجتماعی، نظام آموزش فنی و حرفه‌ای، تنظیم بازار کار، صیانت از نیروی کار، تقویت کمی و کیفی بخش تعاون و عرصه‌های مهم دیگری را شامل می‌شود گفت : اگر چه اساساً جمعیت کار مخاطب این وزارتخانه هستند، ولی به علت گستره ماموریت‌ها، تقریباً همه آحاد جامعه تحت تاثیر سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات این وزارتخانه قرار دارند.
وی تصریح کرد : با توجه به تاثیرگذاری مجموعه سیاست‌ها، راهبردها و برنامه‌های وزارتخانه بر آحاد جامعه ، خصوصا جامعه متاثر از آسیب اجتماعی، ضروری است طرحی منسجم، همه‌جانبه و فراگیر در حوزه‌های اجرای ماموریت وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمان تدوین شود.
وی با اشاره به 9 برنامه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : عنوان این نه برنامه عبارت است از :
•    برنامه ملی فقرزدایی و كاهش نابرابری های اجتماعی
•     برنامه جامع حمایت با تأكيد بر كاهش آسيب
•     برنامه اشتغال فراگير با تأكيد بر مناطق محروم و روستایی
•    توانمند سازی ، مهارت افزایی و توسعه منابع انسانی
•     ارتقاء امنيت شغلي و صيانت از سرمایه هاي انساني و منابع مادي در جامعه كار و توليد با همکاری شركای اجتماعی
•     پایدارسازی صندوق های بازنشستگی
•     تبدیل بنگاه اقتصادی وابسته صندوقها به پيشران اقتصاد ملی
•    توسعه تعاون
•    توسعه فرهنگي و اجتماعي نيروي كار
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ضمن قدردانی از تلاش تمام کارکنان 10 دستگاه اجرایی این وزارت خانه در استان کرمان گفت : اجرای این برنامه ها باید بر اساس اسناد بالادستی معطوف به ؛ شناخت وضع موجود و چالش‌های آن - شناسایی پتانسیل‌های ملی و استانی -  طراحی واقع ‌گرایانه برای وضعیت مطلوب باشد .
رضا اسماعیلی اظهار داشت : وزارت تعاون، کار و رفـاه اجتماعی در دولت تدبیر و امید با اندیشه ای تعادل گرایانه و بهره مندی از " نظام جامع تدبیر کار و تولید و رفاه " و با استفاده از راهبـردهای افزایش سطح حمایت، صیانت و رفاه اجتماعی، توانمندسازی و ارتقاء قابلیت های منابع انسانی، نیل به اشتغال کامل، تقویت فرهنگ و روح تعاون و گسترش تعاونی ها نگاهی نوین را می طلبد و طراحی نظام جامع تدبیر کار، تولید و رفاه با ایجاد نگاهی نوگرایانه در سازماندهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، انشاءالله سرآغاز فصلی است که با یاری خداوند باریتعالی  و بسیج امکانات مادی و نیروی انسانی و بکارگیری پتانسیل های جامعه کار استان کرمان، تحولات شگرفی را در بخش های فوق رقم خواهد خورد .
وی همچنین از مدیر کل بهزیستی به دلیل کسب رتبه برتر کشوری در خصوص تکریم ارباب رجوع در دو سال پیاپی – از مدیر کل تامین اجتماعی به دلیل کسب عنوان فرمانده نمونه بسیج دستگاههای وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی – از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای به دلیل حمایت از تیم استان در مسابقات بین المللی مهارت و از رییس شعب بانک رفاه استان به دلیل کسب رتبه مدیر موفق بانکی کشور در دو سال پیاپی قدردانی کرد .
در این جلسه ؛ حسینی مدیر کل تامین اجتماعی استان نیز ، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این جلسه به جهت هم فکری و بررسی و حل چالش های موجود گفت: تعهدات سازمان در استان در بخش درمان سالیانه بالغ بر 500 میلیارد تومان میباشد .که این عدد را به تعهدات سازمان در بخش بیمه ای در استان که سالیانه 1400 میلیارد تومان میباشد اضافه کنیم نشان دهنده این است که این سازمان در هر سال حدود 200 میلیارد تومان به جهت عمل به تعهدات خود نیازمند به تجهیز منابع میباشد . حسینی در ادامه افزود: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیر دولتی است که کلیه منابع خود را از محل وصول حق بیمه ها تامین مینماید.
علی حسینی با اشاره به 100 هزار نفر مستمری بگیر این سازمان در استان بیان داشت: ما و همکارانمان تلاش میکنیم تادر جهت تحقق تعهدات سازمان عمل نمائیم و با توجه به شرایط اقتصادی مسئولین استان هم میبایست یاری دهنده این سازمان باشند تا دچار چالش در پرداخت حقوق بازنشستگان نشویم .
مدیر کل تامین اجتماعی استان در خصوص بدهی 140 میلیاردی این سازمان در استان به طرف های قرارداد گفت: ما در استان نزدیک به 500 میلیارد تومان از کارفرمایان طلب داریم که اگر این پرداخت ها محقق شود سازمان میتواند به خوبی به تعهدات خود عمل نماید.
در ادامه مدیر کل تامین اجتماعی استان در جمع مدیران زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارش کاملی از عملکرد این سازمان در استان ارائه نمود.
راه حل مشکلات طرح تحول سلامت ، کنترل و مدیریت هزینه های آن است.
دکتر امین فخر، مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان نیز ضمن اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در کشور افزود: قبل از سال 92 وضعیت شاخصهای اجتماعی سلامت وخیم بود بطوری که میزان هزینه های فاجعه بار سلامت که می بایست یک دهم درصد باشد به 7 درصد رسیده بود و لذا در دولت یازدهم مقوله سلامت در اولویت قرار گرفت .
مدیر درمان استان تصریح کرد با وجود اینکه طرح تحول سلامت بزرگترین حرکت اجتماعی دولت بود و وضعیت درمان و سلامت مردم را از بحران خارج کرد اما هزینه کرد این طرح ضابطه مند نبود و لذا طرح با پرت منابع روبرو شده است.
وی افزود: سازمان تامین اجتماعی با طرح تحول سلامت کاملا همراهی کرده است و بیش از 9 بیست و هفتم که سهم درمان است، هزینه نموده است.
دکتر فخر در مورد میزان هزینه های صرف شده توسط سازمان تامین اجتماعی برای اجرای طرح تحول سلامت گفت: در ابتدای اجرای این طرح سازمان تامین اجتماعی4500 میلیارد تومان هزینه نمود و اکنون این میزان به 25 هزار میلیارد تومان رسیده است.
وی ادامه داد:اکنون که مشکل عدم وجود منابع پایدار برای طرح تحول سلامت پیش آمده است ، برخی موضوع ادغام صندوق های بیمه ای را مطرح میکنند در حالیکه این طرح راهگشا نیست و تنها راه حل این است که هزینه ها کنترل و مدیریت شوند.
دکتر امین فخر همچنین در این جلسه‌ به تشریح اهم خدمات بخش درمان سازمان در استان پرداخت و افزود:
سالیانه چهار و نیم میلیون نفر بیمار سرپایی به مراکز درمانی ملکی در سطح استان مراجعه میکنند، 57 هزار نفر بستری میشوند و 25 هزار نفر مورد عمل جراحی قرار میگیرند.وی تعداد زایمان های انجام شده در بیمارستانهای استان را بیش از 10 هزار مورد در سال ذکر کرد.
مدیر درمان استان در خصوص خدمات درمان غیر مستقیم گفت: سالیانه بیش از 8 میلیون نفر به مراکز طرف قرار داد مراجعه سرپایی دارند و یکصد هزار نفر بستری میشوند.
دکتر فخر میزان هزینه کرد سالیانه برای ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان استان را بیش از 500 میلیارد تومان ذکر کرد.
شایان ذکر است در ادامه جلسه، مدیران سازمانهای عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به تشریح عملکرد حوزه های کاری خویش پرداختند.
خاطر نشان می شود 10 دستگاه تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عبارتند از :
اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی – اداره کل آموزش فنی و حرفه ای – اداره کل بهزیستی - اداره کل تامین اجتماعی – مدیریت در مان تامین اجتماعی – مدیریت بازنشستگی – صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر - بانک توسعه تعاون – بانک رفاه و صندوق کارآفرینی امید

IMG 8811 Copy

 

IMG 8819 Copy

 

IMG 8822 Copy

 

IMG 8824 Copy

 

IMG 8825 Copyآدرس: کرمان چهار راه کارگر - اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

تلفن: 3_  32755071(034)    کدپستی: 1457994861

پیوندها

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری رییس جمهور 3
معاون اول رییس جمهور 4

 

گالری